Depilacja woskiem – zalecenia

/ Depilacja woskiem – zalecenia

Istnieje kilka ważnych kwestii, których należy przestrzegać, aby nie zaszkodzić wrażliwej po zabiegu skórze. Postaramy Ci się je przybliżyć, aby każda depilacja woskiem w Lavender w Krakowie przebiegała poprawnie i przynosiła oczekiwane efekty.

Depilacja woskiem Kraków – co przed, a co po

Po wykonaniu zabiegu Twoja skóra będzie bardzo wrażliwa przez nawet trzy kolejne dni, dlatego istnieje kilka wskazówek, aby ułatwić jej regenerację i nie narazić się na nieprzyjemne komplikacje. Zdecydowanie zrezygnuj z wyjść na basen oraz do sauny, gdyż w tych miejscach istnieje spore prawdopodobieństwo złapania zakażenia. Opalanie jest surowo wzbronione, bo promienie UV mogą poważnie uszkodzić wrażliwą skórę. Zamiast długiej gorącej kąpieli, zdecyduj się na szybki prysznic, a z peelingiem poczekaj jeszcze kilka dni, co pozwoli Ci ograniczyć ryzyko infekcji. No i w końcu, zrezygnuj z intensywnych ćwiczeń i obcisłych ubrań, a Twoja skóra będzie Ci wdzięczna.

Nie zapominaj jednak, że troska o skórę po zabiegu to nie wszystko. Aby wykonana przez salon w Krakowie depilacja woskiem przyniosła oczekiwane rezultaty należy również przygotować naskórek przed zabiegiem. Najczęściej ogranicza się to do zadbania o odpowiednią długość włosa oraz użycia peelingu do ciała.